Saruna LTV par jaunu bēgļu sadales sistēmu

22. janvāris, 2016

Eiropas Komisija plāno piedāvāt jaunu praktiski automātisku patvēruma meklētāju sadales sistēmu ES dalībvalstīm. Dalībvalstu valdībām Eiropas Padomē būs jāpieņem lēmums, un es ceru, ka Latvija šādai piespiedu sadalei nepiekritīs.

Pie vienota Eiropas politiska risinājuma nevaram nonākt tāpēc, ka līderi skatās nevis no kopīga Eiropas, bet katrs no savu vēlētāju redzespunkta.

Atslēgvārdi:

Viens komentārs “Saruna LTV par jaunu bēgļu sadales sistēmu”

  1. Pēteris saka:

    Par bēgļu ģimeņu apvienošanu: varbūt ir nepieciešams šīs tiesības/principu attiecināt arī “reversi”, t.i. radīt situāciju ka valsts kura sniedz patvērumu arī var pieņemt lēmumu par ģimenes apvienošanu piespiedu kārtā, piemēram ja tiek deportēts viens no ģimenes (piemēram zaudējis bēgļa statusu/uzturēšanos atļauju) tad valstij, kura pieņēmusi lēmumu par deportēšanu ir tiesības pieņemt lēmumu arī par pārējo ģimenes locekļu deportēšanu. Sava veida solidārās atbildības modeļa radīšana.

    Un turpinot domu par bēgļu uzņemšanu: vai valstij ir pienākums paturēt cilvēkus kuriem tā ir sniegusi patvērumu bet pretī saņēmusi šīs valsts likumu neievērošanu, noziegumus. T.i. vai nebūtu saprātīgi radīt normatīvu bāzi noziedznieku, kas nav uzskatāmi par valstspiederīgajiem, deportēšanai?

Atstājiet komentāru