Vēlamies dzirdēt skaidru valodu un redzēt skaidru rīcību no Eiropas politiķiem

17. aprīlis, 2014
euromaidan-20131210

EuroMaidan, 22 December." by Mykhailo Liapin. Kyiv, 22 December. EuroMaidan is 1 month old. Stay calm and keep fighting. Слава Україні!

Roberta Zīles runa Strasburgā 2014. gada 16.martā, apspriežot EP rezolūciju par “Krievijas spiedienu uz Austrumu partnerības valstīm”.

Priekšsēdētāja kungs! Es domāju, ka pilsoņi Eiropas Savienības austrumos un Centrāleiropā atceras impērisko varu neatkarīgi no tā, kā tā ir saukusies ‒‒ Padomju Savienība vai Krievijas Impērija. Un šie pilsoņi ‒‒ Eiropas Savienības pilsoņi ‒‒ vēlas dzirdēt skaidru valodu un redzēt skaidru rīcību no Eiropas politiķiem, jo Centrāl- un Austrumeiropas valstis iestājās Eiropas Savienībā lielā mērā dēļ drošības. Parlamenta rezolūcija ir vajadzīga, bet Krievijas vēstnieks to mums “atmetīs” atpakaļ uz Briseli, kā to izdarīja ar pagājušā mēneša rezolūcijām

Mēs, protams, varam saukt Krievijas armijas speciālo uzdevumu vienības kareivjus un virsniekus par pro-Krievijas separātistiem. Mēs, protams, varam šausmināties par Krievijas spiedienu uz Austrumu partnerības valstīm. Taču par Austrumu partnerību mēs varēsim aizmirst, ja Ukraina kā lielākā Austrumu partnerības valsts tiks pazemota, sadalīta un okupēta. Tad visām pārējām Austrumu partnerības valstīm īsti vairs nebūs nozīmes sekot Eiropas Savienības ceļam. Jo Krievija skaidri parādīs, ka pievarot lielāko no bijušās PSRS valstīm, ka tās nemaz nav valstis, bet gan ietekmes zonas.

Un, ja 17. aprīlī paredzētās sarunas par Ukrainu būs vājas, ja Eiropas Savienība būs ar vāji sagatavotu pozīciju un bez skaidra un nopietna plāna, tai skaitā sankcijām, tad Eiropas Savienība par savu nevarību piedzīvos kaunu pret šīm Austrumu partnerības valstīm un arī pret saviem pilsoņiem.

Jo runa jau nav par kompāniju neiegūto peļņu. Jautājums, kolēģi, ir par vērtībām, kas saskan ar darbiem, ne tikai ar šo vērtību deklarēšanu.

Atslēgvārdi:

Atstājiet komentāru