We are alive! Now what? by Kārlis Cērbulis

28. marts, 2010

Ar Kārļa Cērbuļa laipnu atļauju, ievietoju un visiem iesaku apskatīties šo viņa prezentāciju, kura tika rādīta Rīgā notikušajā Baltijas Asamblejā 26. martā. Manuprāt, viena no pēdējā laika saturiski jēdzīgākajām un vienlaikus – viena no uzskatāmākajām un atraktīvākajām prezentācijām, kādu nācies redzēt par to, kur esam, kā tik tālu esam nonākuši un kas tālāk?

Atslēgvārdi: ,

2 Komentāri “We are alive! Now what? by Kārlis Cērbulis”

 1. govs saka:

  Diezgan patukši – neviena vārda par PAREX un monopoliem. Kārtējais makro murgojums.

 2. Raimonds saka:

  100.pants. Kristaps Pētersons: DNBNord banka teikusi, ka vairāk nekā puse uzskata- lielākas problēmas tikai priekšā politiķi – zemakais punkts saniegts, 72 % aptaujāto – valsts ekoomika nepareizā vizrzienā. Raidījumā piedalās New Century Holding vecākais viceprezidents Kārlis Cerbulis.
  Jautājums: Es gribēju paprasīt tādu lietu – nu bija taču Āzijas krīze, bija Handelsnabank krīze pašiem zviedriem 1992. gadā….nu taču nebija normāli, ka te maksaja hektārs dārgāk, nekā ..apelsīnu birztaliņa Spānija vai ne. Nu sakiet, kā ta varēja būt, ka mēs šita te iegrābāmies ar tiem 16 miljardiem atauta aizņemas visam kam un un un nu kā kāpeč tauta nemācījas un ārzemju lativieši, kuri to bija piedzivojuši , piemeram Kaza un Veinberga stokholma nu nebridināja tos bāliņus, ka nevar šitā grābt, kaut ko runāja par Kalvīša fiskālo politku, nu ko tauta saprot no fiskālās politikas, nu!
  Pētersons: Labi, paldies par zvanu!
  Cerbulis: Nu, trāpīgs jautājums, bet es gribētu teikt – ja ir ņēmējs, bet tad tātad ir jābūt tam devējam. Ko es nesaprotu – kāpēc zviedru bankas, kas pašas tiešām bija piedzīvojušas šo 1992. gadā Zviedrijā, kāpēc viņas pieļāva , kāpēc viņas deva šo naudu tik brīvi ….
  Pētersons: Bija pagājuši 7 gadi!
  Cerbulis: Bija pagājuši vairāk kā 7 gadi, jā. Bet… es par to ļoti, ļoti brīnos, tātad….. es tiešām nebrīnos, ja ir tik daudz brīvi līdzekļi, tad ņem. Bet tas … un tiešām atkal paies 7 gadi, un būs labi 7 gadi un atkal būs kaut kādas mazākas krīzes. Es domāju, ka mes vairs nepiedzīvosim 20 gadus vismaz tik dzīļu krīzi Tāpat, ka Zviedrija pati nepiedzīvo tagad tik dziļu krīzi un Somija nepiedzīvo , ja lasa, teiksim aprakstu par Somiju, par 1992. gadu – viņš identiski skan, kā Latvija, viņai.bezdarba līmenis gandrīz bija identisks ….. bija jānoraksta aptuveni līdzīgi daudz teiksim banku portfeļi, īpašumu cenas kritās par 50% vai vairāk. Tātad viņi ir to piedzivojuši. Viņas sev nepieļava, bet mēs varbūt kopīgi ar viniem ticējām, ka mēs teiksim daudz atrāk attīstīstīsiemes….Nu, es nezinu, es tiesam nevainoju cilvekus, kas ņēma …es varbūt vainoju spekualntus, kas domāja, ka šis ies mužīgi, bet nu indivīdus, kuri ņema, teiksim priekš saviem dzivoklļiem, kur dzivot, un mājas.un tamlīdzīgi, nu es nevaru vainot ……

Atstājiet komentāru